Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπημένοι μας μαθητές, φίλοι επισκέπτες της ιστοσελίδας του Γυμνασίου Άμφισσας,
η ανάληψη των καθηκόντων της Διεύθυνσης του Γυμνασίου Άμφισσας, ενός σχολείου με μεγάλη και σπουδαία ιστορία, αποτελεί για μένα μεγάλη τιμή και πρόκληση. Σε συνεργασία με τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, βασικός στόχος θα είναι η ανάδειξη του Γυμνασίου Άμφισσας σε ένα δυναμικό σχολείο με σημαντικά επιτεύγματα.

Η ιστοσελίδα του σχολείου μας δημιουργήθηκε με την έναρξη του σχολ. έτος 2023-24 από την εκπαιδευτικό του σχολείου κ. Οικονόμου Θεοδώρα, με σκοπό την ουσιαστική επικοινωνία των μελών της σχολικής κοινότητας. Η περιήγησή σας σε αυτή θα σας δίνει τη δυνατότητα να ενημερώνεστε για το εκπαιδευτικό μας έργο, για όλα τα τρέχοντα θέματα καθώς και για τις ποικίλες δράσεις στις οποίες συμμετέχει το σχολείο μας.  Σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση!

Αθηνά Μυταρά